Wymiennikownia

powrót

Młodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych i Desingu Wymiennikownia to miejsce, którego główną misją jest wspieranie oddolnych inicjatyw młodzieży i pomoc w realizacji ich pomysłów, dzięki czemu wymieniają się zainteresowaniami, realizują pasje czy ciekawe spędzają wolny czas. Istotą tego miejsca jest to, iż uczestnicy mają realny wpływ na jego funkcjonowanie, gdyż sami decydują o tym w jakich zajęciach chcą brać udział i sami pomagają je współorganizować.

Oddanie młodzieży odpowiedzialności za miejsce i program działań pozwoliło zbudować ofertę, która angażuje rówieśników z całego miasta i stale przyciąga nowych odbiorców. Kalendarz zajęć i warsztatów odbywających się w Wymiennikowni powstaje na bieżąco, na podstawie projektów zgłaszanych przez aktywnych, młodych gdynian. Ale można do nas także przyjść po prostu odrobić lekcje, spotkać się ze znajomymi czy posiedzieć przy herbacie.

Początkowo Wymiennikownia była projektem finansowanym ze Szwajcarskiego Funduszu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej oraz budżetu miasta, a realizowanym w ramach Działu Innowacji Społecznych Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Po zakończeniu szwajcarskiego projektu, Miasto Gdynia zdecydowało się kontynuować działalność Wymiennikowni.

W tym celu m.in. wyremontowano nieużytkowaną wymiennikownię ciepła, dzięki czemu młodzież otrzymała 300 metrów kwadratowych na dwóch kondygnacjach, czyli nowoczesną i bezpieczną przestrzeń do rozwoju zainteresowań. Co ważne – młodzież miała decydujący głos i udział w urządzaniu tego miejsca. Sama instytucja stała się natomiast ważną częścią Laboratorium Innowacji Społecznych.

[WWW] [FB]

 

AKTUALNOŚCI

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.lis.gdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.