Przystań Gdynia

powrót

To sieć centrów sąsiedzkich tworzona i prowadzona we współpracy z mieszkańcami. To miejsca rozwijania pasji, poszerzania zainteresowań, nawiązywania nowych przyjaźni i zacieśniania więzi, a także międzypokoleniowej integracji. Każdy chętny może poprowadzić zajęcia, wziąć udział w spotkaniach organizowanych przez sąsiadów lub po prostu wpaść na kawę, lub herbatę.

Sieć centrów sąsiedzkich to wspólna idea gdyńskiego samorządu, miejskich instytucji oraz organizacji pozarządowych, która od połowy 2017 roku nabiera realnych kształtów. Pierwszą otwartą Przystanią była Lipowa 15 na Wielkim Kacku. Następnie do dyspozycji mieszkańców zostały oddane Śmidowicza 49 na Oksywiu, Chylońska 237 w Cisowej i Opata Hackiego 33 na Chyloni. Obecnie w przygotowaniu są kolejne: Widna 2A na Witominie, Chabrowa 43 na Pustkach Cisowskich-Demptowie, Wiczlińska 50A na Chwarznie-Wiczlinie oraz Łowicka 51 na Małym Kacku.

Przystanie to miejsca napędzane kreatywnością i zaangażowaniem mieszkańców – dlatego w centrach sąsiedzkich organizowane są  m.in. zajęcia sportowe, kulinarne, spotkania z podróżnikami, pogawędki w ramach sąsiedzkich klubów rodziców, a także m.in. turnieje gier planszowych. Zawsze można przyjść bez okazji, by po prostu posiedzieć i porozmawiać. Ważna w tym procesie jest rola animatorów, którzy wspierają mieszkańców w rozwoju, zachęcają do aktywności i integracji sąsiedzkiej.

Co więcej, sąsiedzką działalność Przystani uzupełnia także ogólnodostępna oferta miejskich instytucji oraz organizacji pozarządowych. Dzięki temu każda z Przystani rozwija się w kierunku będącym odpowiedzią na zainteresowania i potrzeby sąsiedztwa.

[WWW] [FB] [IG]

AKTUALNOŚCI

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.lis.gdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.