Platforma Dialogu

powrót

Gdyńska Platforma Dialogu powstała w ramach działalności UrbanLab Gdynia. Jej celem jest włączanie w prace nad poprawą jakości życia w mieście wszystkich mieszkańców i mieszkanek Gdyni.

Strona konsultujemy.gdynia.pl powstała w oparciu o platformę Decidim, która została stworzona w Barcelonie, w Hiszpanii. Platforma działa w oparciu o licencję otwartą – w jej rozwój zaangażowane są również inne samorządy z różnych krajów na świecie, przez co platforma cały czas się rozwija.

Głównymi celami Gdyńskiej Platformy Dialogu są:

  • budowanie społeczności zebranej wokół procesów dialogu w Gdyni;
  • zlokalizowanie wiedzy o wszystkich procesach partycypacyjnych oraz radach i zespołach funkcjonujących w mieście w jednym miejscu;
  • ustandaryzowanie miejskich działań włączających mieszkańców;
  • zapewnienie możliwości łatwego uczestnictwa w określonych procesach dziejących się na Platformie.

Implementację Platformy do polskich warunków dokonano w ramach projektu „Adaptacja Koncepcji UrbanLab w Gdyni” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności na podstawie umowy o dofinansowanie zadania nr: DPT/BDG-II/POPT/19/19.

AKTUALNOŚCI

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.lis.gdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.