Grabówek

powrót

Od sierpnia 2018 roku na ul. Kapitańskiej obowiązuje ruch jednokierunkowy. To efekt przeprowadzonych w listopadzie i grudniu 2017 r. konsultacji społecznych „Porozmawiajmy o organizacji ruchu na ul. Beniowskiego i na ul. Kapitańskiej”.

Przeprowadzone przez Laboratorium Innowacji Społecznych konsultacje (na wniosek Rady Dzielnicy Grabówek) trwały od 24 listopada do 8 grudnia 2017 r. i dotyczyły organizacji ruchu na ul. Maurycego Beniowskiego i ul. Kapitańskiej.

W kontakcie z radnymi dzielnicowymi mieszkańcy zwracali przede wszystkim uwagę na coraz większe utrudnienia w ruchu oraz korki, jak i wzrastające poczucie zagrożenia na drodze ze strony różnych uczestników ruchu. W formularzu zadano mieszkańcom pytanie o zasadność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Uczestników proszono o to, by ocenili potrzebę zmian na pięciostopniowej skali oraz uzasadnili swoje stanowisko.

Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Łącznie złożono 345 formularzy z uwagami. To właśnie na ich podstawie wybrano i wdrożono wariant, którego wprowadzenie ma na celu: uspokojenie ruchu i zwiększenie jego płynności, zmniejszenie problemów z nieprzepisowym parkowaniem samochodów oraz rozwiązanie problemów z brakiem legalnych miejsc postojowych.

W kolejnych etapach zaplanowano wyniesienie dwóch przejść dla pieszych na ul. Kapitańskiej oraz wyniesienie skrzyżowania na ul. Grabowo i ul. M. Beniowskiego. Dodatkowo zamontowano słupki wygradzające w chodniku na drodze dzieci z Gdyńskiej Szkoły Społecznej do przystanku autobusowego, aby uniemożliwić pojazdom parkowanie w tym miejscu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z załącznikami:

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.lis.gdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.