Gdyński Dialog o Klimacie

powrót

Gdyński Dialog o Klimacie to szereg działań zapraszających mieszkańców i mieszkanki Gdyni do namysłu nad skutkami zmian klimatu i nad rozwiązanami, które pomogą im zapobiegać. Celem Dialogi jest wspólne wypracowanie rozwiązań i rekomendacji, które na trzech poziomach – całego miasta, wspólnot lokalnych oraz mieszkańc – pozwolą ograniczać negatywne zjawiska związane ze zmianą klimatu bądź się lepiej do nich przygotować.

Zebrane w trakcie Dialogu informacje, wypracowane rekomendacje i rozwiązania będą zaleceniami do planowania działań jednostek odpowiedzialnych za tematykę zmiany klimatu w UM Gdyni. Stanowić też będą wskazania do podejmowania konkretnych działań przez instytucje, podmioty prywatne oraz mieszkańców.

Za przeprowadzenie Dialogu odpowiada Laboratorium Innowacji Społecznych  we współpracy z Wydziałem Środowiska UM Gdyni oraz innymi jednostkami zajmującymi się poszczególnymi obszarami adaptacji do zmian klimatu.

Raport, zawierający podsumowanie Dialogu, opublikowany zostanie w ciągu 40 dni od jego zakończenia.

JAKIE SĄ ETAPY DIALOGU I KTO MOŻE W NIM WZIĄĆ UDZIAŁ?

Cały proces został podzielony na kilka etapów w taki sposób, aby umożliwić udział różnym grupom mieszkańców i instytucjom. W trakcie Dialogu, który będzie trwał od 27 listopada 2020 roku do 31 maja 2021 roku, będzie czas i przestrzeń do wspólnego wypracowania rozwiązań, zgłaszania uwag i pomysłów oraz zadania pytań ekspertom. Ważne jest, że każdy z etapów się ze sobą łączy i stanowi punkt wyjścia do kolejnego działania, korzystając z wcześniej zebranej i opracowanej wiedzy czy materiałów.

HARMONOGRAM 

Więcej informacji oraz bieżące wydarzenia znajdziesz również na stronie www.gdynia.pl/oklimacie

Masz pytania lub pomysły?

Zadzwoń do nas 058 727 39 08 (od pon. do pt. w godzinach 8.30-16.30) lub napisz  na adres: konsulatcje@lis.gdynia.pl

 

ZAŁĄCZNIKI:

Materiał informacyjny Gdyńskiego Dialogu o Klimacie

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacjii

 

AKTUALNOŚCI

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.lis.gdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.