Gdyński Dialog o Klimacie to szereg działań zapraszających mieszkańców i mieszkanki Gdyni do namysłu nad skutkami zmian klimatu i nad rozwiązanami, które pomogą im zapobiegać. Celem Dialogi jest wspólne wypracowanie rozwiązań i rekomendacji, które na trzech poziomach – całego miasta, wspólnot lokalnych oraz mieszkańc – pozwolą ograniczać negatywne zjawiska związane ze zmianą klimatu bądź się lepiej do nich przygotować.
Zebrane w trakcie Dialogu informacje, wypracowane rekomendacje i rozwiązania będą zaleceniami do planowania działań jednostek odpowiedzialnych za tematykę zmiany klimatu w UM Gdyni. Stanowić też będą wskazania do podejmowania konkretnych działań przez instytucje, podmioty prywatne oraz mieszkańców.
Za przeprowadzenie Dialogu odpowiada Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z Wydziałem Środowiska UM Gdyni oraz innymi jednostkami zajmującymi się poszczególnymi obszarami adaptacji do zmian klimatu.
Raport, zawierający podsumowanie Dialogu, opublikowany zostanie w ciągu 40 dni od jego zakończenia.
JAKIE SĄ ETAPY DIALOGU I KTO MOŻE W NIM WZIĄĆ UDZIAŁ?
Cały proces został podzielony na kilka etapów w taki sposób, aby umożliwić udział różnym grupom mieszkańców i instytucjom. W trakcie Dialogu, który będzie trwał od 27 listopada 2020 roku do 31 maja 2021 roku, będzie czas i przestrzeń do wspólnego wypracowania rozwiązań, zgłaszania uwag i pomysłów oraz zadania pytań ekspertom. Ważne jest, że każdy z etapów się ze sobą łączy i stanowi punkt wyjścia do kolejnego działania, korzystając z wcześniej zebranej i opracowanej wiedzy czy materiałów.
HARMONOGRAM
Więcej informacji oraz bieżące wydarzenia znajdziesz również na stronie www.gdynia.pl/oklimacie
Masz pytania lub pomysły?
Zadzwoń do nas 058 727 39 08 (od pon. do pt. w godzinach 8.30-16.30) lub napisz na adres: konsulatcje@lis.gdynia.pl
ZAŁĄCZNIKI:
Materiał informacyjny Gdyńskiego Dialogu o Klimacie
Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacjii