Budżet Obywatelski

powrót

Budżet Obywatelski (BO) to proces, w którym gdynianie i gdynianki decydują co roku o tym, na co przeznaczyć wydzieloną kwotę z budżetu miasta. To sami mieszkańcy i mieszkanki wymyślają i zgłaszają projekty, które mogą podnieść jakość życia w mieście i decydują w głosowaniu, które z nich trafią do realizacji.

W BO może wziąć udział każdy mieszkaniec i mieszkanka Gdyni – niezależnie od wieku, zameldowania, a nawet obywatelstwa. Wystarczy, że zamieszkuje na stałe w naszym mieście. Jedynie na etapie głosowania osoby, które nie są zameldowane w Gdyni ani wpisane do tutejszego rejestru wyborców lub nie posiadają kart mieszkańca będą musiały złożyć oświadczenie, że są mieszkańcami miasta.

Uczestnictwo w Budżecie Obywatelskim to okazja, by zaangażować się w życie miasta i wraz z innymi mieć bezpośredni wpływ na to, jak zmienia się Gdynia.

Tegoroczny proces Budżetu Obywatelskiego rusza 25 stycznia i zakończy się do 25 czerwca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki głosowania na projekty.

25.01-22.02
Składanie projektów dzielnicowych i miejskich
23.02-14.05
Weryfikacja i uzupełnienia w projektach
Do 19.04
Warsztaty dopracowywania projektów miejskich
10.03-19.05
Odwołania od negatywnej oceny
Do 26 maja
Ogłoszenie list projektów dopuszczonych do głosowania
7-21.06
Głosowanie na projekty dzielnicowe i miejskie
25.06
Ogłoszenie wyników głosowania

PODSTAWA PRAWNA

Budżet Obywatelski 2021 w Gdyni jest realizowany w oparciu o poniższe dokumenty:

 

Chcesz się zaangażować lub dowiedzieć więcej? Odwiedź stronę internetową www.bo.gdynia.pl, na której znajdziesz wszystkie potrzebne materiały.

AKTUALNOŚCI

KONTAKTY

DIAGNOZY I PARTYCYPACJA (ul. Żeromskiego 31)
Ewa Zajko - kierownik e.zajko@lis.gdynia.pl bo@gdynia.pl +48 58 727 39 08 | 58 727 39 10
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.lis.gdynia.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.lis.gdynia.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.