Pokaz filmu „Diagnosis” oraz spotkanie z reżyserką filmu Ewą Podgórską i producentką Małgorzatą Wabińską
Partner: Urban Lab
Pokaz w dniu 16 maja, o godz. 20:15

W ramach 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity | Gdynia

bilety: https://bit.ly/2PJGszC

Spotkanie poprowadzi Przemek Górski, koordynator merytoryczny UrbanLab w Gdyni. UrbanLab to miejsce współdziałania mieszkańców, ekspertów, przedstawicieli struktur miejskich. Jego celem jest wdrażanie efektywnych i trwałych rozwiązań odpowiadających na wyzwania stojące przed Gdynią. Urban Lab nie jest zamkniętym, hermetycznym narzędziem obliczonym na wytwarzanie modeli teoretycznych, które uda się wdrożyć – przekonać do nich urzędników i urzędniczki – lub nie. Urban Lab, to przede wszystkim kontekst i dyskusja, włączenie wszystkich stron we wspólną pracę. Zadaniem Urban Labu jest tworzenie zaufania pomiędzy podejmującymi decyzje a tymi, których te decyzje bezpośrednio dotyczą, to także tworzenie publiczności wrażliwej i sprzyjającej – trzymającej kciuki za wspólny projekt, liczącej na to, że stworzone rozwiązanie zadziała.

O filmie:
DIAGNOSIS, reż. Ewa Podgórska/Polska/2018/78 min.

Kreacyjny film dokumentalny – podróż w głąb podświadomości miejskiej. Wybrani mieszkańcy uczestniczą w sesjach na kozetce. Zaczynając niewinnie, od udzielania odpowiedzi na zabawne pytania, np. jakim zwierzęciem jest miasto, rozpoczynają podróż w głąb własnych uczuć i emocji w stosunku do miejsca, w którym żyją. Samo miasto staje się jedynie punktem wyjścia do intymnych rozmów.

Bohaterowie dzielą się ukrytymi wspomnieniami, przypominają sobie niby proste wydarzenia, które zupełnie zmieniły ich życie. Pragnienia, lęki, niewypowiedziane wcześniej historie i momenty silnych emocji, przeplatają się z wizyjnymi obrazami miasta. Łączą się ze sobą, uzupełniają i nawzajem na siebie oddziałują. Chociaż bohaterowie się zmieniają, historia pozostaje ta sama. Ktoś ją zaczyna, a kto inny kończy, jakby wszyscy dzielili wspólny los.

NFORMACJE PRAKTYCZNE:
# Spotkanie w języku polskim / In Polish only

# Setki pokazów, mnóstwo spotkań z twórcami, bohaterami filmów i specjalistami, debaty i warsztaty w Gdyńskie Centrum Filmowe. Pełny program 16. Millennium Docs Against Gravity, największego festiwalu filmowego w Polsce, już ogłoszony na www.mdag.pl – zakładka Gdynia. Bądźcie z nami 15-24 maja!

# Bilety w sprzedaży! Bilety na festiwalowe pokazy kosztują od 12 do 18 zł. Sprzedaż pojedynczych biletów w cenie 18 zł odbywa się on-line na stronach www.mdag.pl oraz www.gcf.org.pl a także w kasie Gdyńskiego Centrum Filmowego. Przy zakupie minimum 5 biletów na seanse festiwalowe cena jednego biletu wynosi 15 zł. Przy zakupie minimum 10 biletów cena jednego biletu spada do 12 zł. „Karnety” kupicie tylko w kasach GCFu!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku [KLIK]

powrót