Serdecznie zapraszamy na wernisaż fotografii uczestników i uczestniczek projektu Miejskie Lekcje Fotografii w Gdyni.

15 grudnia, Gdynia – centrum sąsiedzkie Przystań Lipowa 15, godz. 16:00 – 18.00.

Wydarzenie na Facebooku [KLIK]

Od maja do grudnia tego roku, mieszkańcy/mieszkanki trzech nadmorskich miast (Gdyni, Władysławowa, Jastarni) zainteresowani/zainteresowane fotografią, uczestniczyli/uczestniczyły w cyklicznie odbywających się wydarzeniach poświęconych fotografii: warsztatach, spotkaniach, projekcjach filmowych, spacerach i piknikach fotograficznych. Wszystkie wydarzenia były bezpłatne i zaprojektowane tak, aby mogły uczestniczyć w nich osoby o różnym stopniu sprawności w tym: seniorzy/seniorki, osoby z niepełnosprawnością ruchu, słuchu i wzroku.

Uczestnicy i uczestniczki wzięli/wzięły udział w sentymentalnej podróży po swoim mieście (fotospacer – Historia Twojego miasta na fotografii), podzielili/podzieliły się historiami rodzinnymi (warsztat “Przenikanie czasów”, stworzyli własne fotograficzne kartki świąteczne (warsztat Kolaż fotograficzny). A co najważniejsze – sami stali się fotografami i fotografkami (warsztat Portret fotograficzny). Prace uczestniczek i uczestników projektu zostaną zaprezentowane podczas wernisażu.

Zapraszamy!

Na wernisażu zostaną zaprezentowane wielkoformatowe fotografie, które powstały w ramach warsztatów “Fotospacer – Historia Twojego miasta”. Autorkami i autorami fotografii są: Joanna Regosz, Martyna Detlaff, Natalia Żmudzińska.

Wszystkie prace powstały pod okiem duetu fotograficznego Maurycy Marzena Śmierzchalscy, który przygotował je również do druku.

Na wernisażu zaprezentowane zostaną także w małym formacie portrety uczestniczek i uczestników warsztatu fotograficznego “Portret” powstałe w trakcie praktycznych zajęć z fotografem Krzysztof Winciorek.

Różne spojrzenia i zróżnicowany poziom umiejętności uczestników/uczestniczek zaowocowały ciekawym i różnorodnym zbiorem fotografii miasta i ludzi. Zapraszamy do wspólnego oglądania!

***
Miejskie Lekcje Fotografii to projekt, którego celem jest dostępna dla wszystkich bez względu na wiek, stopień sprawności i miejsce zamieszkania bezpłatna edukacja fotograficzna. Zajęcia prowadzone są dla różnych grup wiekowych. Wszystkie wydarzenia są tak zaprojektowane, żeby były dostępne dla jak największej ilości osób bez względu na stopień sprawności. Sale, w których odbywają się warsztaty i pokazy filmowe, znajdują się na parterze, w budynku bez barier architektonicznych. Oprócz dostępnej przestrzeni zajęć dbamy także o dostępność działań odpowiadając na dodatkowe potrzeby takie jak: (tłumacz/tłumaczka j. migowego, asysta podczas zajęć, dojazd na miejsce warsztatu lub pokazu i inne).

Szczegółowych informacji udziela: Paulina Pohl, paulina@440km.pl / tel 793 433 767

W 2018 zostały zrealizowane warsztaty: tworzenia fotoalbumów, fotografii mobilnej, fotografii bezkamerowej, obróbki zdjęć, tworzenia fotokartek świątecznych, portret fotograficzny, warsztaty fotografii rodzinnej i spacer z historią miasta w tle. Ponadto odbyły się pokazy filmów: Twarze, plaże, Książę i dybuk, Człowiek delfin, Dziennik z podróży, Sól ziemi, Nie tacy sami, Fotograf wojenny, Polaroid-błyskawiczne spełnienie marzeń. Wśród osób prowadzących warsztaty są fotografowie i fotografki: Maurycy Marzena Śmierzchalscy, Krzysztof Winciorek, Sylwia Nikko Biernacka, Przemek Zdybel, Michał „Wes.MW” Wesołek, graficzka Justyna Radziej, filmoznawczynie i animatorki kultury: Paulina Pohl, Krystyna Weiher-Sitkiewicz, Joanna Kiedrowska, Paula Bartnik. Pomysłodawczynią projektu jest Sylwia Nikko Biernacka, prezeska Fundacja Machina Zmian, fotografka, ​trenerka i inspiratorka.

***

Projekt „Miejskie Lekcje Fotografii – Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu” jest realizowany przez Fundacja Machina Zmian.
Projekt Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Partnerem projektu jest: Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Docs Against Gravity Trójmiasto, Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie i Jastarnia.

powrót