📷 Cykl „Miejskie Lekcje Fotografii” – warsztaty fotograficzne i projekcje filmów o tematyce związanej z fotografią.

📷 Przenikanie czasów. Fotografia z rodzinnych albumów – warsztat

🗓 12 października (piątek), 17:00 – 20:00, Gdynia, Pracownia Laboratorium Innowacji Społecznych, ul. Zwycięstwa 96/98

💸 Wstęp wolny! Liczba miejsc: 12. Obowiązują zapisy: t.matysiak@lis.gdynia.pl, tel: +48 58 727 39 16

Jeśli lubisz przeglądać fotografie z rodzinnych albumów i jesteś osobą, która pielęgnuje przekazywanie rodzinnych historii z historią Twojego miasta w tle – to spotkanie jest dla Ciebie.

Zabierz ze sobą na warsztat swój fotograficzny album rodzinny.
W trakcie warsztatu stworzysz sentymentalną mapę ważnych dla Ciebie miejsc w Gdyni. Wspólnie przyjrzymy się fotografiom z rodzinnych albumów i wybierzemy te, na których oprócz osobistej historii zapisana jest historia Gdyni.

Uczestnicy/uczestniczki spotkania będą mieli możliwość zaplanowania trasy sentymentalnego spaceru, w ramach którego opowieść z fotografii znajdzie swoje miejsce.

Zabierz ze sobą na spotkanie minimum 5 fotografii z rodzinnego archiwum, wykonanych na tle ważnych dla Ciebie miejsc w Gdyni.

O prowadzącej:

Sylwia „Nikko” Biernacka – fotografka, ​trenerka i inspiratorka. Zmiana jest jedynym stałym elementem w jej życiu. Założycielka
Fundacji Machina Zmian i firmy Więcej Piękna. Kocha Bałtyk, z tej miłości narodził się projekt 440 km po zmianę. Od 7 lat każdego lata idąc brzegiem Bałtyku wspiera kobiety z niepełnosprawnością ruchu, zmienia polskie plaże tak aby były dostępne dla wszystkich, spełnia podróżnicze marzenia i inspiruje do zmiany. Jako trenerka realizuje autorskie warsztaty, spacery i podróże fotograficzno – rozwojowe dla kobiet, w których fotografia jest narzędziem samopoznania. ​Jako fotografka zajmuje się tematem tożsamości oraz tym w jaki sposób zmiana tożsamości wpływa na zmianę postrzegania siebie i świata. Realizuje autorskie projekty fotograficzno – społeczne. Prowadzi międzypokoleniowe warsztaty fotograficzne. Swoje prace wystawiała w kraju i zagranicą, publikowała w prasie i w książkach. Jest autorką indywidualnych projektów artystycznych i współuczestniczką projektów międzynarodowych. ​Jej marzeniem jest to aby kobiety i mężczyźni na równych prawach uczestniczyli w różnych sferach życia. Od niedawna mieszkanka Gdańska. W wolnych chwilach rysuje.

***
Wszystkie wydarzenia z cyklu (warsztaty, projekcje filmowe i inne) chcemy udostępnić jak największej ilości osób bez względu na stopień sprawności. Sala, w której odbywają się warsztaty i pokazy filmowe, znajduje się na parterze, w budynku bez barier architektonicznych. Jeśli masz ochotę wziąć udział w wydarzeniu i masz dodatkowe potrzeby (tłumacz/tłumaczka j. migowego, asysta podczas zajęć, dojazd na miejsce warsztatu lub pokazu i inne) proszę skontaktuj się z nami: Paulina Pohl, paulina@440km.pl / tel 793433767

***
Projekt „Miejskie Lekcje Fotografii – Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu” jest realizowany przez Fundację Machina Zmian. Projekt Międzypokoleniowe Lekcje Fotografii i Filmu jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Partnerem projektu jest: Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Gmina Władysławowo i Miasto Jastarnia.

powrót