Cykl filmowy „Klimat na zmiany” – projekcje uznanych filmów dokumentalnych o tematyce społecznej, dotykające współczesnych i bliskich nam wszystkim problemów.

27 marca w godz. 18:00–19:30 zapraszamy na film „Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci”, reż. Werner Herzog, USA, 2016, 97′.

O FILMIE:
Kiedy będziemy mogli tweetować myśli? Czy mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2050 roku wygrają roboty? I czy istnieją jeszcze miejsca, gdzie nie docierają fale elektromagnetyczne?
Legendarny dokumentalista Werner Herzog, który ma swoim koncie nominację do Oscara, w najnowszym filmie bierze na warsztat internet – od jego początków do najbardziej oddalonych zakątków. Podróż zaczyna od samych źródeł cyfrowej rewolucji – znajdujemy się w pokoju na Uniwersytecie Kalifornijskim, skąd w 1969 roku został wysłany pierwszy mail. Herzog udowadnia, że moment, w którym internet zacznie „śnić sam o sobie” jest już bardzo bliski. Prowadzi widzów poprzez szereg prowokacyjnych rozmów, które pokazują, w jaki sposób internet przekształcił praktycznie wszystkie elementy realnego świata – od biznesu, przez edukację, podróże kosmiczne, po opiekę zdrowotną i w końcu osobiste relacje. Jeden z naukowców pokazuje, jak wygląda wyobraźnia robota, i zadaje niewygodne pytanie: czy otoczeni inteligentnymi maszynami na pewno będziemy wciąż potrzebowali towarzystwa drugiego człowieka?
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=i1b7-wYTFIk

O CYKLU:
Na program zatytułowany „Klimat na zmiany” składać się będą projekcje uznanych filmów dokumentalnych o tematyce społecznej, dotykające współczesnych i bliskich nam wszystkim problemów. Cykl odpowiada i uzupełnia realizowane w ciągu roku przez Laboratorium Innowacji Społecznych zadania, tj. rozwijanie i wspieranie innowacyjnych rozwiązań społecznych skierowanych do mieszkańców. „Klimat na zmiany” w całości oparty został na filmach dokumentalnych wybranych z programu jednego z największych festiwali kina non-fiction na świecie Millennium Docs Against Gravity, którego kolejna edycja odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym w dniach 16-25 maja 2018.

W kolejnych odsłonach cyklu pokażemy:
19 kwietnia – „Dni, na które czekamy”,
10 maja – „Pułapki rozwoju”,
7 czerwca – „Yes mani idą na rewolucję”.

Pokazy odbywają się w Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych (budynek IVA, PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, wejście od strony ul. Stryjskiej).

Wydarzenie na Facebooku

powrót