Laboratorium Innowacji Społecznych i sieć centrów sąsiedzkich Przystań Gdynia w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszają rodziców wraz z dziećmi w wieku 4-10 lat do Przystani Śmidowicza 49 na zajęcie rodzinne:

10.00-11.00 – spotkanie z bajką (przypomnimy sobie klasykę baśni i spróbujemy stworzyć ich nowe zakończenia na miarę dzisiejszych czasów)
11.00-12.00 – na sali gimnastycznej, wspólnie z rodzicami, pobawimy się w stare i nowe zabawy podwórkowe – będzie „Szczur”, „Taniec z miotłą”, „Trzęsienie ziemi” i wiele innych
12.00-13.00 – zabawy plastyczne – „Malowanie pianą”, „Kleksografia” i „Solne obrazki”
13.00-14.00 – to czas na ponowną zabawę z rodzicami na sali gimnastycznej, tym razem z wykorzystaniem chusty KLANZA

WSTĘP DO PRZYSTANI JEST WOLNY, ALE PROSIMY O ZAPISY NA POSZCZEGÓLNE ZAJĘCIA: 58 727 39 25, smidowicza49@lis.gdynia.pl.

Na zajęcia sportowe warto ubrać się wygodnie, a na plastyczne tak, żeby nie było żal się pobrudzić 🙂
Dzieci podczas zajęć muszą znajdować się pod opieką rodziców.

Przystań Śmidowicza 49 funkcjonuje od 9 czerwca 2018 roku w budynku dawnej szkoły przy ul. Śmidowicza 49, w dzielnicy Oksywie. Działania kieruje do rodzin z dziećmi (klub malucha, warsztaty dla rodziców „Rozrusznik Kompetencji Osobistych”), do dzieci (gimnastyka, warsztaty artystyczne, gry zespołowe itp.), dorosłych (zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i szereg warsztatów, np. kulinarne, krawieckie, artystyczne) i seniorów (zajęcia sportowe w ramach „Gdyńskiego Poruszenia”). Funkcjonuje tu Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz punkt konsultacyjny „Gdynia OdNowa: Rewitalizacja”. Przede wszystkim jest to miejsce otwarte na inicjatywy mieszkańców, grup nieformalnych i stowarzyszeń. W Przystani można się też spotkać, porozmawiać, poczytać i pobawić – po prostu spędzić miło czas.
Zapraszamy do sąsiedzkiej grupy dyskusyjnej: Gdynia Przystań Śmidowicza 49.

Centra sąsiedzkie „Przystań” to inicjatywa realizowana wspólnie przez gdyński samorząd, miejskie instytucje oraz organizacje pozarządowe. Celem jest stworzenie mieszkańcom nowoczesnej przestrzeni do aktywnego współtworzenia swojej najbliższej okolicy, budowania relacji międzypokoleniowych, integracji z sąsiadami, aktywnego spędzania wolnego czasu, a także rozwoju i odkrywania nowych pasji. Na terenie Gdyni działają już: Przystań Lipowa 15 w Wielkim Kacku, Przystań Chylońska 237 w Cisowej, Przystań Opata Hackiego 33 w Chyloni oraz Przystań Śmidowicza 49 na Oksywiu, która powstała jako wsparcie i w ramach projektu „Gdynia odNowa: Rewitalizacja dzielnicy Oksywie”.
Więcej o sieci Przystani: Przystań Gdynia. Sieć centrów sąsiedzkich.

Projekt „Gdynia OdNowa: Rewitalizacja dzielnicy Oksywie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Więcej o rewitalizacji w Gdyni: Gdynia OdNowa: Rewitalizacja.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku [KLIK]

powrót