Zapraszamy na kolejne Dzielnicowe Targi Pracy w Przystani Chylońska 237 w Gdyni. Wydarzenie, które 24 października w godzinach 15.30 – 17.00 zorganizują Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni i Laboratorium Innowacji Społecznych, to doskonała okazja spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami oferującymi zatrudnienie w wielu gałęziach przemysłu, usług i administracji. Doradcy zawodowi pomogą w sporządzeniu profesjonalnego CV i przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej.

– Pierwsze Dzielnicowe Targi Pracy zorganizowaliśmy wspólnie z PUP w Gdyni w listopadzie 2018 roku. Ich bazą była Przystań Śmidowicza 49 na Oksywiu. – przypomina Beata Prusak z Laboratorium Innowacji Społecznych, koordynująca projekt pn. System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gdyni. – Spotkanie poszukujących zatrudnienia z pracodawcami zostało zaplanowane w godzinach popołudniowych, co niewątpliwie ułatwiło odwiedziny uczniom, absolwentom, bezrobotnym i tym, którzy marzą o zmianie miejsca pracy. Swoje oferty zaprezentowało wtedy 16 firm, reprezentujących przemysł stoczniowy, usługi, handel, służby mundurowe i administrację. Duża frekwencja listopadowych Targów Pracy na Oksywiu jasno pokazała, że nowa formuła takich spotkań się sprawdziła i warto kontynuować je w innych dzielnicach Gdyni.

Najbliższe Dzielnicowe Targi Pracy odbędą się 24 października, w godzinach 15.30-17.00. Zapraszamy do Przystani Chylońska 237 w Gdyni Cisowej (budynek byłego Zespołu Szkół Chemicznych). Lokalizacja z pewnością zachęci do odwiedzin mieszkańców najbliższej okolicy, ale po drodze mogą też mieć tu mieszkańcy całej Chyloni, Grabówka, Pustek Cisowskich, sąsiedniej Rumi, a nawet Redy, czy Pucka.

Poza bogatą ofertą zatrudnienia, na Dzielnicowych Targach Pracy będzie można spotkać się z doradcą zawodowym. Specjaliści z Powiatowego Urzędu Pracy podpowiedzą, jak sporządzić profesjonalne CV i na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej. W czasie targów działać będzie także punkt konsultacji dla cudzoziemców.  Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni będą udzielać informacji zainteresowanym na temat legalizacji pracy w Polsce na podstawie oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy i zezwoleń na pracę sezonową, a także będą informować o instytucjach udzielających wsparcia cudzoziemcom w Polsce. mówi Agnieszka Ruskowiak z PUP.

powrót