Stowarzyszenie MaMy Szczęście oraz Laboratorium Innowacji Społecznych zapraszają kobiety, mamy, przyszłe mamy, babcie, ciocie i sąsiadki na kiermasz ubrań dla kobiet w ciąży, małych i dużych dzieci oraz akcesoriów dziecięcych i wszystkiego, co jest ładne, ale z różnych powodów zalega w naszych szafach. Będzie też stoisko z biżuterią i kosmetykami, a dla najmłodszych – specjalne stoisko z atrakcjami plastycznymi.

Możecie swoje skarby przynieść, kupić, sprzedać lub oddać. Na kiermaszu zapewnimy dobrą kawę oraz inne antydepresanty, jak gorąca czekolada z owocami. Bo przecież chodzi też o to, aby się spotkać w miłej atmosferze!

Wydarzenie organizujemy z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją – zapraszamy na warsztat dotyczący wspierania kobiet po porodzie.
Jak rozpoznać depresję i sobie z nią radzić? Jaką rolę odgrywają najbliższe osoby w radzeniu sobie ze stanami depresyjnymi oraz jakie są pożądane cechy osoby wspierającej w depresji? O tym opowie
Małgorzata Moczulska, psycholog z długoletnim stażem zawodowym. Ukończyła kierunek „psychologia kliniczna” na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez wiele lat pracowała w Zespole Poradni Specjalistycznych w Gorzowie zajmując się dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi oraz ich rodzicami, a także dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnym układem nerwowym oraz ich rodzinami. W 2001 roku rozpoczęła praktykę w prywatnym gabinecie psychologicznym. Ukończyła Studium Psychoterapii Dziecka i Rodziny w Krakowskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej oraz rozpoczęła długoletnie szkolenie w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej zwieńczone uzyskaniem certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Jest członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Oferuje pomoc psychoterapeutyczną w oparciu o nurt psychoanalityczny a także porady konsultacje i badania psychologiczne. Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą oraz z dziećmi.

Następnie porozmawiamy z Pauliną Tomiczek, mamą dwójki dzieci, która opowie o sobie i swojej drodze wychodzenia z depresji. Jak radzi sobie ze swoimi stanami depresyjnymi? Co jej najbardziej pomaga i czy można zaakceptować ten stan? Jakie formy pomocy przyjęła dla siebie, aby radzić sobie z depresją?

PROGRAM:
10:00-16:00 – Kiermasz akcesoriów i wszelakich ubrań dla dzieci i kobiet. 
Oddaj, wymień lub kup! Część dochodów przeznaczona będzie na cele statutowe Stowarzyszenia Mamy Szczęście wspomagającego kobiety w ciąży oraz po porodzie.
Osoby, które chcą oddać, wymienić lub sprzedać swoje skarby, prosimy o kontakt:
Iwona Guć, tel. 602 122 672, email: iwona@gucie.pl. Liczba miejsc ograniczona.
17:00-19:00 Spotkania z ekspertkami

Wydarzenie na Facebooku

powrót