Laboratorium Innowacji Społecznych ogłasza nabór na stanowisko: od podinspektora  do  głównego specjalisty ds. inwestycji

Wymiar etatu: 1 etat (40 godzin tygodniowo)

Warunki pracy zgodne z obowiązującymi przepisami zawartymi w:

  • Kodeksie pracy, ustawie z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych,
  • praca  przy komputerze pow. 4h dziennie, w budynku bez windy, na I piętrze

Główne obowiązki:

  • przygotowanie i realizacja działań integrujących mieszkańców dzielnic wokół działań rewitalizacyjnych (w tym inwestycji miejskich), z uwzględnieniem specyfiki każdego z nich. Praca w społeczności lokalnej, w celu zwiększenia sąsiedzkiego zaangażowania na rzecz kształtowania zrównoważonego środowiska zamieszkania,
  • przygotowywanie rozwiązań koncepcyjnych/projektowych oraz konkretnych rekomendacji
    in. na podstawie konsultacji (w tym dla inwestycji miejskich w poszczególnych dzielnicach),
  • prowadzenie tzw. punktów konsultacyjnych rewitalizacji w poszczególnych dzielnicach,
  • diagnoza potrzeb różnych grup mieszkańców pod kątem konkretnych wytycznych projektowych/realizacyjnych dla działań rewitalizacyjnych (w tym inwestycji miejskich
    w poszczególnych dzielnicach),
  • analiza rozwiązań koncepcyjnych i projektowych dla inwestycji miejskich pod kątem najlepszego dopasowania do zdiagnozowanych potrzeb różnych grup użytkowników (m.in.
    w zakresie zagospodarowania przestrzeni publicznej, stosowanych rozwiązań architektonicznych),
  • opracowanie dokumentów operacyjnych i strategicznych dotyczących rewitalizacji i organizowania społeczności lokalnych w Gdyni, synteza diagnoz i badań,
  • bieżący monitoring działalności innych jednostek miejskich związanych z realizacją Gminnego Programu Rewitalizacji,
  • przygotowanie i realizacja działań animujących mieszkańców dzielnicy w celu zwiększenia społecznego zaangażowania oraz kształtowania postaw społecznych,
  • przygotowanie i prowadzenie konsultacji z mieszkańcami odnośnie planowanych działań rewitalizacyjnych (w tym inwestycji miejskich w poszczególnych dzielnicach),
  • moderowanie spotkań, warsztatów, konferencji,
  • przygotowywanie wniosków projektowych, prowadzenie sprawozdawczości realizowanych działań,
  • prowadzenie współpracy z lokalnymi, ogólnopolskimi i międzynarodowymi instytucjami, organizacjami i społecznościami lokalnymi na rzecz rozwijania innowacji społecznych, w tym rewitalizacji.

Wykształcenie:

wyższe –  preferowane kierunki urbanistyka, planowanie przestrzenne, architektura

Wymagania:

  • bardzo dobra znajomość obsługi komputera, pakiet MS Office, AutoCAD,
  • znajomość specyfiki procesu rewitalizacji (min. ustawy o rewitalizacji z października 2015r.) oraz Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Gdyni na lata 2017-2026,
  • bardzo dobre umiejętności organizacyjne/ duża samodzielność w wykonywanych zadaniach,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • dyspozycyjność, sumienność, odpowiedzialność,
  • komunikatywność, umiejętność nawiązywania relacji,
  • umiejętność działania pod presją czasu

Wymagania dodatkowe (preferowane):

  • doświadczenie w moderacji spotkań/ warsztatów np. projektowych,
  • znajomość pojęcia aktywizacji społeczności lokalnych,
  • znajomość narzędzi niezbędnych do aktywizowania społeczności lokalnych
  • doświadczenie w partycypacyjnym podejściu do projektowania oraz współpracy
    z interesariuszami przy realizacji inwestycji w której potrzeby użytkownika były diagnozowane i wdrażane,
  • wiedza na temat realizacji przedsięwzięć z dofinansowaniem UE,
  • znajomość oprogramowania typu GIS,
  • umiejętność współpracy z branżą budowlaną,
  • znajomość języka angielskiego,
  • obsługa programów graficznych,
  • otwartość na naukę i prace w dynamicznie rozwijającym się zespole,
  • możliwość podjęcia zatrudnienia maksymalnie w ciągu 2 miesięcy

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • CV  oraz list motywacyjny,
  • kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie wyższe kierunkowe oraz posiadane doświadczenie zawodowe,
  • oświadczenie o posiadanym obywatelstwie (dot. obywatelstwa polskiego lub innego
    w przypadku obywateli Unii Europejskiej oraz obywateli innych państw, którym na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej),
  • oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o posiadaniu nieposzlakowanej opinii,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji wraz z klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych  w celu realizacji procesu rekrutacji. Ponadto oświadczam, iż zostałem/am poinformowany/a o tym, że:
  1. Administratorem danych osobowych jest Laboratorium Innowacji Społecznych, 81-451 Gdynia,
    al. Zwycięstwa 96/98, tel. 58 727 39 00.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Laboratorium Innowacji Społecznych jest możliwy
    od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 lub pod numerem 58 727 39 02, mail: p.wyszomirski@lis.gdynia.pl.
  3. Moje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach realizacji procesu rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) oraz art. 9 ust. 1, ust. 2 lit. b) RODO.
  4. Przysługuje mi prawo do dostępu, sprostowania oraz usunięcia swoich danych osobowych, ograniczenia ich przetwarzania, do ich przenoszenia, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych oraz prawo do cofnięcia każdej wyrażonej zgody
    w każdym czasie z zastrzeżeniem, że cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  5. Przysługuje mi prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, zajmującego się ochroną danych osobowych, w sytuacji uznania, że dane przetwarzane są niezgodnie z przepisami prawa.
  6. Okres przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora wynika z określonych przepisów prawa oraz Instrukcji Kancelaryjnej tj. w zakresie składanej aplikacji wynosi
    do 3 miesięcy a w zakresie listy osób ubiegających się o stanowisko wynosi 5 lat.
  7. Moje dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom i nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji oraz profilowaniu.
  8. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla potrzeb procesu rekrutacji.
  9. Konieczne dodatkowe dane niewymagane przepisami są zgodne z art. 22¹ § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy (Dz. U. rok 2018 poz. 108 z póź. zm.) oraz art.6 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dziennik Ustaw rok 2016 poz. 902)”;
  • oświadczenie kandydata, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe*,
  • w przypadku osób nieposiadających obywatelstwa polskiego – kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie określenia rodzajów dokumentów potwierdzających znajomość języka polskiego przez osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego, ubiegające się o zatrudnienie
    w służbie cywilnej,
  • osoby pragnące skorzystać z uprawnień przysługującym osobom niepełnosprawnym muszą dodatkowo wraz z dokumentami przedłożyć kopię dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.

W miesiącu czerwcu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie  wynosił co najmniej 6%.

Wszystkie w/w dokumenty muszą być opatrzone własnoręcznym podpisem kandydata.

Dokumenty należy przesyłać lub składać do dnia 25 lipca 2018 r. na adres:
LABORATORIUM INNOWACJI SPOŁECZNYCH, ul. Żeromskiego 31, 81-346 Gdynia

 Inne informacje:

  • Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o godzinie rozmowy wstępnej i/lub testu
    • Oferty osób niezakwalifikowanych zostaną zniszczone.
    • Za dzień złożenia dokumentów  uznaje się dzień dostarczenia dokumentów do Laboratorium Innowacji Społecznych.
    • Dokumenty można składać w Laboratorium Innowacji Społecznych od poniedziałku do piątku w godzinach  od 8:00 do 16:00. ( I piętro, wejście od ul. Derdowskiego ) Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 58 727 39 05 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.
  • Dokumenty złożone drogą e – mailową nie będę rozpatrywane.

*W przypadku zatrudnienia obowiązek doniesienia zapytania o niekaralności.